Esu Lina Barauskienė. Gydytoja dietologe dirbu jau 7 metus. Baigiau Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, su visom mokslo pakopom mokiausi 11 metų. Praktikavausi ir Lietuvos ir užsienio gydymo įstaigose. Žinias nuolatos tobulinu tiek Lietuvos tiek tarptautinės konferencijose, seminaruose. Skaitau pranešimus draugijos konferencijose.

Esu Lietuvos dietologų draugijos narė ir vaikų gastroenterologijos ir mitybos draugijos narė. Taip pat esu Amerikos mitybos draugijos (American Society for Nutrition) narė. Baigiau Nestle Nutrition Institute Pediatric Nutrition in Practice programą.

Dirbau tiek privačiose tiek valstybinėse gydymo įstaigose. Dėsčiau dietetikos pagrindus Vilniaus kolegijos studentams. Nuo 2014m. įkuriau ir  vadovauju Valgymo įpročių koregavimo centrui Valgymas.lt. Rašau asmeninį tinklaraštį valgymas.lt Facebook ir Intagram

 

Kodėl pasirinkau dietologijos specialybę? Kad būsiu gydytoja, žinojau jau mokykloje, tačiau dietologija mano gyvenime subrendo per ilgus studijų metus.

Pamačiau, kad mityba svarbi beveik visiems pacientams, ne net ne pacientams, ji svarbi visiems žmonėms! Kiekvienai ligai pasibaigus arba ne, kai pagrindinis gydymas baigtas arba tęsiamas, žmonėms rūpi ką valgyti. Gydytojas dietologas bendrauja su pacientu ilgai. Maistas svarbus ir siekiant konkrečių dalykų, pavyzdžiui siekiant sporto rezultatų. Ne vienas garsus sportininkas iškovojęs savo išsvajotą titulą dėkojo, pirmiausia, savo dietologui. O labiausiai apsispręsti padėjo žinojimas, jeigu teisinga mityba bus nuo pirmųjų gyvybės dienų, galima iš viso užkirsti kelią daugeliui ligų ir nepageidaujamų būklių. Būtent todėl jau tris metus (nuo sūnaus gimimo) gilinuosi į vaikų mitybos subtilybes. Gal net labiau į vaikų maitinimo ir valgymo psichologijos niuansus. Nes akivaizu, pirmos ir pagrindinės klaidos yra padaromos būtent tuomet.

Mano kūno nirvana – tai sportas, fizinis aktyvumas, treniruotės, aktyvus laisvalaikis. Visa kas susiję su judėjimu. Nuo paauglystės šoku, studijų metais nuo gausybės mokslo, žinių, galvą pailsėdavo bėgiojant, šokant, plaukiant. Taip sportas tapo tiesiog dienos ritualo dalis. Kadangi turiu savybę, viską, kuo domiuosi ištyrinėti labai išsamiai, nusprendžiau suprasti ir kertines fizinio krūvio, judesio idėjas ir mintis, psichologiją, kas man padėtų motyvuoti savo pacientus būti fiziškai aktyviais. Taip išklausiau sporto trenerių kursą, 2017m. įgijau trenerės sertifikatą.

Mano sielos atgaiva – tai šeima, teatras, kelionės ir knygos.

Atidaryti
1
Close chat
Sveiki! Dėkojame, kad apsilankėte pas mus. Prašome paspausti mygtuką "Pradėti", kad galėtumėte kalbėtis!

Pradėti