Esu Lina Barauskienė. Gydytoja dietologe dirbu jau 7 metus. Baigiau Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, su visom mokslo pakopom mokiausi 11 metų. Praktikavausi ir Lietuvos ir užsienio gydymo įstaigose. Žinias nuolatos tobulinu tiek Lietuvos tiek tarptautinės konferencijose, seminaruose. Skaitau pranešimus draugijos konferencijose.

Esu Lietuvos dietologų draugijos narė ir vaikų gastroenterologijos ir mitybos draugijos narė. Taip pat esu Amerikos mitybos draugijos (American Society for Nutrition) narė. Baigiau ir turiu atestatą Nestle Nutrition Institute Pediatric Nutrition in Practice programą.

Dirbau tiek privačiose tiek valstybinėse gydymo įstaigose: Kardiolitos klinikose, Antakalnio poliklinikoje. Dėsčiau dietetikos pagrindus Vilniaus kolegijos studentams. Nuo 2014m. įkuriau, vadovauju ir konsultuoju Valgymo įpročių koregavimo centre Valgymas.lt

 

Kodėl pasirinkau dietologijos specialybę? Kad būsiu gydytoja, žinojau jau mokykloje, tačiau dietologija mano gyvenime subrendo per ilgus studijų metus.

Pamačiau, kad mityba svarbi beveik visiems pacientams, ne net ne pacientams, ji svarbi visiems žmonėms! Kiekvienai ligai pasibaigus arba ne, kai pagrindinis gydymas baigtas arba tęsiamas, žmonėms rūpi ką valgyti. Gydytojas dietologas bendrauja su pacientu ilgai. Maistas svarbus ir siekiant konkrečių dalykų, pavyzdžiui siekiant sporto rezultatų. Ne vienas garsus sportininkas iškovojęs savo išsvajotą titulą dėkojo, pirmiausia, savo dietologui. O labiausiai apsispręsti padėjo žinojimas, jeigu teisinga mityba bus nuo pirmųjų gyvybės dienų, galima iš viso užkirsti kelią daugeliui ligų ir nepageidaujamų būklių. Būtent todėl jau tris metus (nuo sūnaus gimimo) gilinuosi į vaikų mitybos subtilybes. Gal net labiau į vaikų maitinimo ir valgymo psichologijos niuansus. Nes akivaizu, pirmos ir pagrindinės klaidos yra padaromos būtent tuomet.

Mano kūno nirvana – tai sportas, fizinis aktyvumas, treniruotės, aktyvus laisvalaikis. Visa kas susiję su judėjimu. Nuo paauglystės šoku, studijų metais nuo gausybės mokslo, žinių, galvą pailsėdavo bėgiojant, šokant, plaukiant. Taip sportas tapo tiesiog dienos ritualo dalis. Kadangi turiu savybę, viską, kuo domiuosi ištyrinėti labai išsamiai, nusprendžiau suprasti ir kertines fizinio krūvio, judesio idėjas ir mintis, psichologiją, kas man padėtų motyvuoti savo pacientus būti fiziškai aktyviais. Taip išklausiau sporto trenerių kursą, 2017m. įgijau trenerės sertifikatą.

Mano sielos atgaiva – tai šeima, teatras, kelionės ir knygos.

PASLAUGOS

 
Gydytojos konsultacija
Gydytojos konsultacija – pokalbis su gydytoja jus dominančia tema susijusia su mityba:

  • tinkama/sveika mityba;
  • mityba sergant kokia nors liga (virškinamosios sistemos ligos, cukrinis diabetas, mitybos nepakankamumas ir kitos);
  • alternatyvios mitybos klausimai (vegetarizmas, veganizmas, paleo, keto dietos, protarpiniai badavimai ir kt).

Įvertinama jūsų esama mityba, klaidos, trūkumai ir privalumai. Ligos/ų anamnezė. Matavimai: apimčių ir kūno sudėties analizatoriumi (jeigu reikia). Gydymo ar mitybos keitimo plano parinkimas, sudarymas, tikslų išsikėlimas.

Kontrolinis susitikimas
Gydymo efekto įvertinimas, pasiektų rezultatų aptarimas, kūno sudėties analizė, aptarimas, tolimesnių tikslų nustatymas, valgymo įpročių koregavimo programos keitimas/papildymas. Rekomenduojamas po 1-2 savaičių.
Matavimai kūno sudėties analizatoriumi
Matavimai kūno sudėties analizatoriumi
Nutukimo gydymo plano sudarymas
Valgymo įpročių koregavimo programos sudarymas kartu su pacientu + 3 kontrolės vizitai – po pirmos konsultacijos pacientas gauna užduotį, pagal paaiškintas taisykles, susidaryti sau valgiaraštį.

Atvyksta po savaitės ir kartu su gydytoju valgiaraštis koreguojamas, kad būtų viskas subalansuota, sveika ir skanu.

Dar kartą susitinkam po 2- jų savaičių aptarti kaip einasi. Dar po 2-jų savaičių susitikimas naujiems matavimams. Vėliau susitikimai rekomenduojami, kas 3 savaites.

Gydymo (ne nutukimo) plano sudarymas
Gydytoja sudaro mitybos rekomendacijas atsižvelgiant į sveikatos būklę, ligą. Po pirmos konsultacijos su pacientu susitinkam po savaitės aptarti pasiaiškinti sudarytas rekomendacijas.

Kitas susitikimas po 2 savaičių mitybos pokyčių efektui vertinti.

Gydytojos konsultacija namuose (vaikams iki 3 metų)
Susipažinimas su kūdikiu, jo vystymosi, augimo, valgymo įvertinimas.

Aptariamas papildomo maisto įvedimas į kūdikio racioną (koks, kada, kiek), tinkamas vaiko valgymo įgūdžių formavimas.

Paskaitos, seminarai, pranešimai
Gal jūs norite išgirsti apie sveikatai palankią mitybą savo darbo vietoje, o gal draugų kolektyve, gal mokykloje ar darželyje? S

kaitau pranešimus, paskaitas įmonėse, tiek vaikų, tiek suaugusiųjų kolektyvuose jums rūpimomis temomis.